serlich_masarykova_chata_male Něco na úvod... Přímo přes obec prochází cyklostezka, která začína na vrchu Šerlich a skoro celá cesta vede z kopce. Na Šerlich Vás vyveze i s Vaším bicyklem cyklobus, který tudy projíždí 4x za víkend. Ve sportovním areálu je možné si bicykl zapůjčit.

V blízkosti objektu prochází také oblíbená turistická stezka „Údolím Bublačky“, která je celá vedena podél horského potoka Bublačka, prochází pes 3 km 80 let starým smíšeným lesem a končí na železném nýtovaném mostě se zvláštním názvem Kraví skok přes Pastvinskou přehradu. Odtud je to již kousek do obce Pastviny, kde je několik restaurací, půjčoven lodí a koupací pláž. Na druhé straně této turistické stezky se nachází stará osada Čihák s kamenným mostem přes Divokou Orlici, která tvoří státní hranici s Polskem. Kousek odtud se nachází Orlická chata s bohatým jídelním lístkem. Turistická zajímavost je, že na Orlické chatě se cvičily Hitlerovy děti, takzvaní Hitlerjungen-od té doby se chatě říká mezi místními Kinderheim. Ze Zemské brány vede turistická stezka cca 4km dlouhá v těsné blízkosti Divoké Orlice do Klášterce nad Orlicí, odkud je možné dojít údolím Bublačky zpět do Českých Petrovic, nebo využít autobus, který Vás vyveze klikatou cestou zpátky na ubytování.

 Tipy na zimu:

Lyžařský a sportovní areál České Petrovice - výborný celoroční sportovní areál Lyžařský areál Petrovičky u Mladkova 3km – pěkný lyžařský areál bez umělého sněhu Lyžařský areál Nela Bartošovice 5 km - pěkný lyžařský areál bez umělého sněhu Skiareál Říčky v Orlických horách 25km – nejznámější lyžařský areál v Orl.hor. Skiareál Sněžník Dolní Morava 30 km – nejprudší sjezdovka v ČR a krásné sjezdovky Skiareál Čenkovice - 40 km pěkný lyžařský areál s upravenými běžeckými stopami Lyžařský areál Deštné v Orlických horách- 40 km známý velký lyžařský areál Lyžařský vlek Pastviny 5 km, Zdobnice v Orlických horách, Olešnice v Orl.horách a mnoho dalších menších lyžařských areálů. Dále je možné vyrazit na lyže do Jeseníků, kde např. Ramzová je vzdálena jen 40km.

ski petrovice2 ski petrovice4

 

Tipy na léto:

Sportovní vyžití Sportovní areál České Petrovice - Zorball, káry, trampolína, lanové centrum Městské koupaliště Žamberk s atrakcemi a občerstvením – bazény, tobogan, restaurace Pastvinská přehrada – krásná přehradní nádrž, šlapadla, rybaření. Síť turistických cest a cyklostezek, kde i přes obec projíždí a sbírá cyklisty cyklobus Horské koloběžky – sjezd Suchý vrch, Mladkov cca 10km sjezd _ sjezd Kašparova chata na Adamu – Pastviny cca km sjezd Turistické vyžití Kaplička na Adamu s výhledem na Č.Petrovice Pěchotní srub V zátiší České Petrovice Systém vojenského opevnění z 2. světové války např. Hanička, Bouda a další Horská osada Jedlina, pěší přechod do Polska Obec Čihák a Zemská brána, Orlická Chata, Poutní místo Neratov s unikátním kostelem Osada Údolí u malé vodní nádrže Pastviny Hrad Litice Hrad Potštejn a mnoho dalších zajímavostí. Muzea Muzeum řemesel v Letohradě Muzeum města Žamberk Vojenské muzeum Králíky Muzeum vynálezce hromosvodu Prokopa Diviše v Žamberku a další...

zemska_brana_male koupaliste_zamberk_male pastviny_male